Souhrn MČR žactva 2012 v Olomouci

Spustili jsme nové webové stránky http://mlady-atlet.cz. Všechny uživatelské účty byly přeneseny do nového webu. Starý web již slouží pouze jako archiv informací. Navštivte náš nový web.

...

MČR žáku - den první

První den letošního MČR žáků a žákyň v Olomouci přinesl dvě zlaté medaile a dvě bramborové.

Letošní MČR žactva byl závod, který lehce poznamenaly změny termínovky. S ohledem na komplikovanou sezónu z pohledu termínů a velkých akcí (ME, OH, EURO atd.) bylo nutné hledat termíny pro "velká mistrovství", aby pak ve zbylých termínech mohlo proběhnout toto MČR. Vzhledem ke stáří závodníků se nedá u všech předpokládat, že by samotní závodníci nebo jejich rodiče stihli pečlivě procházet termínovku. Na podzim 2011 se v Nymburce projednával návrh na návrat MČR žactva do předprázdninového termínu, což dle mého názoru více vyhovuje "školním klubům" a méně oddílům, jako je ten náš. Kde naopak prázdniny mohou být částí přípravy, kdy se stíhá pracovat více individuálně se zájemci o účast na MČR, také je daleko snadnější organizace soustředění, které pak nezasahuje do školního roku. Celé to uvádím proto, abych mohl vyjmenovat jména závodníků, kteří se neúčastnili a u některých to bylo z důvodu posunu termínu:
Tereza Ludvíková - překážky, dálka, štafeta, víceboj (v zahraničí)
Marek Lukáš - překážky, oštěp, štafeta, víceboj (v zahraničí)
Jan Novotný - chůze a štafeta (v zahraničí)
Julie Zbirovská - chůze (tábor)
Jan Sobotka - dálka, štafety (zranění tři dny před závodem)

Ale nedá se říci, že by šampionát probíhal pro naše barvy nudně. Hned v prvním dívčím technickém finále - kladivu - nám to vyšlo špičkově a Andrea Prouzová vybojovala v napínavém závodě zlato v novém osobním rekordu 43.45, za hranici 43 metrů se v závodě dostala ještě jednou.

...
Medaili pak získal také Dominik Müller v závodě na 60m, když nejprve vyhrál rozběh, pak meziběh a ve finálovém běhu v silném protivětru (-4,2m/s) finišoval daleko před soupeři v čase 7,12s.

...
V dalších závodech se sice neurodily medaile, ale čtvrté místo Andrey Prouzové v disku, čtvrté místo kluků (Müller, Desenský, Záhora, Štěpánek) ve štafetě na 4x60m (v obou případech jen velmi těsně od bronzu), dále páté místo na 1500m Štěpána Jirmana a šesté místo Jirky Šlégla na chůzi byly slušným začátkem před nedělí....

...

MČR žáku - den druhý

Nedělní závod byl pro Hradec hlavně o štafetách.

Z pohledu na výsledky individuálních disciplín je patrné, že v některých disciplínách je opravdu vysoko položená laťka. Dominik Müller se v neděli prosadil v rozběhu na 150m v krásném čase (16,75s) a trochu litoval, že vypouštěl a nevylepšil si osobní rekord. Ovšem to by mu mohly chybět síly na finále, kde je opravdu potřeboval. V mohutném finiši totiž při finále na 150m dokázal porazit vysokého Procházku z Ústí nad Orlicí, který předtím vyhrál 300m. Dominik tedy zvítězil, byť se mu při závodě lehce podlomila noha a finišoval se svalovými problémy, kvůli kterým navíc pak už nedokázal reagovat ani na výkony dálkařů, kde skončil nakonec čtvrtý. Ze štafety jsme ho raději nechali odhlásit, čímž se nejsilnější člen štafety B posunul na jeho místo do štafety A. Štafeta pak ve složení Štěpánek, Jirman, Mairinger dosáhla průměru pod 40s a tedy času pod dvě minuty (1:58.84). Druhá štafeta s náhradníkem za Mairingera (nezkušeným Desenským, který nikdy 300m neběžel) však překonala představy trenérů a běžela výrazně rychlejší čas, než se čekalo (2:08,50). Naše třetí štafeta byla dívčí a vzhledem k věkovému průměru je to štafeta, která si přijela získávat zkušenosti a může ve stejném složení nastoupit klidně ještě dvakrát - v hale a venku za rok (Loskotová, Šantrůčková, Koldinská). Holky bežely závod velmi slušně, což by se pouhým pohledem na umístění a čas (2:22,94) nemuselo zdát. Bohužel obě předávky byly natolik smolné, že se jednalo o sekundy, nikoliv o desetiny na výsledném času. Jako trenéři jsme se shodli, že první předávka vzala tak 2 - 3 sekundy, druhá také něco a dále to celé ubralo na motivaci, protože štafeta postrádala kontakt se zbytkem startovního pole.

...

Takže by se na závěr článků z obou dnů hodilo vyjmenovat jednotlivé účastníky a jejich výsledky za oba dny:
Hod kladivem 3kg - Žákyně - 1. místo Andrea Prouzová 43.45m
60 m - Žáci - 1. místo Dominik Müller 07.12s
150 m - Žáci - 1. místo Dominik Müller 17.06s
Hod diskem 1kg - Žákyně - 4. místo Andrea Prouzová 29.81m
Skok daleký - Žáci - 4. místo Dominik Müller 5.95m
4 x 60 m - Žáci - 4. místo Müller, Desenský, Záhora, Śtěpánek 28.84s
1500 m - Žáci - 5. místo Štěpán Jirman 4:31.10, 11. místo Filip Svatoš 4:50.43
Chůze dráha 3000 m - Žáci - 6. místo Jiří Šlégl 19:23.14
3 x 300 m - Žáci - 6. místo Štěpánek, Jirman, Mairinger 1:58.84, 19. místo Desenský, Svatoš, Záhora 2:08.50
800 m - Žáci Rozběh 3 - 4. místo bez postupu Filip Mairinger 2:12.84
Vrh koulí 3kg - Žákyně- 15. místo Andrea Prouzová 9.87m
800 m - Žákyně Rozběh 2 - 8. místo bez postupu Tereza Koldinská 2:38.87
3 x 300 m - Žákyně - 19. Loskotová, Šantůčková, Koldinská 2:22.94

...

Odkazy na fotky:
http://spshk.rajce.idnes.cz/MCR_ZACTVA_2012_-_OLOMOUC/

Nějaké další informace jsou také k dispozici na:
http://www.atletika.cz/aktuality/zakovsky-sampionat-ozdobil-rekord-stafety/

Výsledky: http://online.atletika.cz/vysledky.aspx?idk=14887 (interní odkaz a přehled - http://www.mladyatlet.cz/node/2972)