Vhodné oblečení na stadion

Spustili jsme nové webové stránky http://mlady-atlet.cz. Všechny uživatelské účty byly přeneseny do nového webu. Starý web již slouží pouze jako archiv informací. Navštivte náš nový web.

Vhodnou obuví na naše tréninky je běžecká obuv, tedy se špičkou "zahnutou nahoru". Kvalitní ponožky určitě můžeme jenom doporučit, ale je důležité dětem nedávat nízké ("podkotníkové") ponožky, které v chladném počasí nechávají prochladnout achilovky.

Tréninky probíhají i za nepříznivého počasí a jen omezeně se přesouváme do vnitřních prostor TJ Sokol. Proto je dobré děti na toto připravit a umožnit jim "zocelovat svou psychiku" ve špatném počasí díky kvalitnímu oblečení - jak se říká: "není špatné počasí, je jenom špatné oblečení!" Je vhodné nosit tričko (počítejte s možností zašpinění například od trávy), kraťasy nebo ještě lépe krátké elasťáky. Dále určitě na venkovní (volitelně i na vnitřní) tréninky dlouhé elasťáky nebo tepláky, případně šusťáky, k tomu teplákovou nebo šusťákovou bundu.

Rovněž doporučujeme dávat dětem pití - nejlépe bez bublinek, spíše vodu, čaj nebo slabou šťávu. Nehodí se moc koncentrované džusy a hodně sladké nápoje, absolutně se nehodí cola.

Na tréninky by děti neměly nosit nebo by si měly sundávat řetízky, náušnice a prstýnky.

Atletické tretry starším dětem půjčujeme na závody (jedná se o speciální obuv s hřebíky na tartanovou dráhu), ale velikosti máme momentálně do velikosti 41, nad tuto velikost jen velmi málo dalších kusů.

Dresy půjčujeme na závody, obvykle pak děti nosí dresy domů vyprat. U starších dětí nad 12 let se očekává zakoupení vlastního dresu.

Návrat na hlavní článek.