Oblečení na stadion, závody a soustředění (hlavně platí pro atlety nad 12 let)

Spustili jsme nové webové stránky http://mlady-atlet.cz. Všechny uživatelské účty byly přeneseny do nového webu. Starý web již slouží pouze jako archiv informací. Navštivte náš nový web.

Co na hřiště a závody?
Pokud jsi vyspělejším závodníkem, byly ti zapůjčeny tretry. Jsi za ně zodpovědný a jejich ztrátu musíš nahradit. Když ti přestane růst noha, kup si svoje tretry. Velice ochotně ti vyměníme chybějící hřebíky popřípadě malé tretry. Zkus však o to požádat pokud možno dřív, než při rozcvičování před závodem v jiném městě.

Rovněž na závody družstev mohou být závodníkům zapůjčeny dresy. V pravidlech soutěží družstev je totiž přímo zakotveno, že závodníci musí nastupovat v oddílovém dresu. Jsi za dres zodpovědný a ztrátu musíš nahradit. Lepší dresy je možno zakoupit.

U technických disciplín se ti může hodit značka. Může to být křída nebo lepící páska, proti kterým rozhodčí mohou mít někde námitky. Nemůžou však nic namítat proti dřevěné zapichovací kostičce nebo jiné zapichovací značce. Tu lze jednoduše vyrobit například ze zátky od plastové lahve.

Co na sebe? Vše záleží na počasí. Nenech se zlákat ranním počasím, když máš trénink až odpoledne po škole. Vždy platí, že se dá nějaká vrstva svléknout, ale nikdy ji na hřišti nevyčaruješ. Zima a chlad tvým svalům a organismu při tréninku nebo mezi jednotlivými pokusy či disciplínami škodí!!!

Tepláky, dlouhé elasťáky nebo šusťáky (nejlépe z pružného materiálu) tvoří tedy obsah tvé tašky celý rok. V trenýrkách, nebo krátkých elastických trenýrkách se ukazuj jen na startu závodu nebo při měřeném úseku nebo při vysokých teplotách. Totéž platí o horní polovině trupu. Mikina a šusťáková bunda. Hádej, co uschne po dešti dřív! Popřípadě kšiltovka, v podzimním a jarním období čepice a slabé rukavice...

Na hřiště určitě nepatří kapsáče, kapsové a jiné látkové kraťasy pod kolena, košile či polobotky.

Co na jarní a podzimní soustředění?
Přiměřené množství vhodného oblečení pro pobyt na horách v proměnlivém jarním nebo podzimním počasí, kdy může být ještě sníh nebo často prší. Oblečení na dopoledne i odpoledne = dvoje. Nejčastější problém je s obutím. Boty neuschnou tak rychle, jako triko. To může být navíc z rychleschnoucího materiálu, jako je MOIRA® nebo COOLMAX®. Vhodné jsou i funkční materiály typu GORE-TEX®.
Co je tedy nutné? Minimálně dvoje boty na běh a sport jsou podmínkou, dále jedny boty na turistiku a noviny na vysušení obuvi. Trička - s rukávem i bez, mikiny, šusťáky, tepláky, šusťákovou bundu, neopomenout tenkou čepici, tenké rukavice, pláštěnku. Ručník a hygienické potřeby, osobní léky (odevzdat při srazu), pružné obinadlo a náplasti na puchýře. Obutí na chatu, plavky, chlebník nebo malý batoh. Pro volný čas knížku, psací potřeby, kapesné, společenské hry, DVD (s přiměřeným obsahem), hudební CD, MP3 přehrávače atd. Potvrzení o bezinfekčnosti a kartu pojištěnce (kopii) nikdy nezapomeň a odevzdej při odjezdu!

Co na zimní soustředění?
Opět přiměřené množství věcí pro pobyt na horách v zimním počasí. Tedy oblečení na dopoledne i odpoledne. Trička s rukávem i bez, mikiny, šusťáky, tepláky, teplá zimní bunda, lyžařské kalhoty nebo oteplovačky. Ručník, pyžamo a hygienické potřeby. Sportovní oblečení pro sjezdový výcvik – kombinéza (oteplovačky a zimní bunda), podvlékací spodní prádlo, rolák, mikina, čepice, šála, rukavice (2 páry), teplé ponožky (3 páry), lyžařské brýle sjezdové, lyžařské boty, krém na opalování. Oblečení pro běžecký výcvik – šusťáková bunda, mikina, rolák, podvlékací spodní prádlo, rukavice, čepice. Vhodné jsou i návleky, aby sníh nepadal do bot. V servisu seřízenou výzbroj (předejdete úrazu nebo komplikacím při výcviku) sjezdové lyže s holemi (ne vázání G30 - Gertsch, lyže budou svázány řemínky (i v obalu), snowboard dle domluvy a možností. Běžecké lyže a obuv jsou zajištěny ze školy. Po konzultaci můžete mít i vlastní.
Odevzdat u odjezdu prohlášení o seřízení lyží. Vše bude sbaleno v jednom zavazadle (taška, batoh), ne igelitový sáček na lyžařské boty!

Závěr: Velké tašky na soustředění nejsou k smíchu!

Návrat na hlavní článek.