Víceboj - v duchu kalokagathie

Spustili jsme nové webové stránky http://mlady-atlet.cz. Všechny uživatelské účty byly přeneseny do nového webu. Starý web již slouží pouze jako archiv informací. Navštivte náš nový web.

V posledních deseti letech se v ČR rozšířilo hodně druhů nových sportů. V některých z nich se děti už od mala účastní velkých soutěží na mezinárodní, případně světové úrovni. To má obvykle vliv na ranou specializaci a tlak na výkonnost. Může to mít i nepřímý dopad na dětskou psychiku v případě úspěchu a následného neúspěchu, s čímž se dítě nevyrovnává racionálně.

Hlavně z těchto důvodů je v atletice kladen důraz na všeobecný rozvoj a závodí se nejprve ve vícebojích - přebory přípravek, dále je opět kladen důraz na víceboj - mladší žactvo a největší závod organizovaný ČAS - republikový šampionát ve víceboji.

Atletická školka Atletické jesle

Víceboj je považován již od dob antiky za základ atletiky a naplňuje myšlenku řecké kalokagathie, harmonie tělesné a duševní úrovně života.

Diskobolos

Ve starším žactvu, což je kategorie 14 a 15 let, je již možnost startovat v jednotlivých disciplínách a dokonce je možnost startovat jako republikový reprezentant na mezistátním utkání. Přesto se snažíme právě minimálně do této kategorie mladé atletky a atlety udržet u víceboje a troufáme si tvrdit, že účastníci MČR patří mezi nejvšestrannější atlety a posléze obvykle sportovce vynikající nad ostatní v disciplíně, kterou společně s trenérem zvolí, pokud u víceboje nezůstanou úplně.

Reprezentační start žactva

V dnešní době pokládáme za nutné rozvíjet osobnost mladých sportovců všestranně a přáli bychom všem, aby mohli vyzkoušet hodně sportovních odvětví. To nám však při dnešních časových možnostech rodičů a nárocích na děti v mnoha oblastech nepřijde z časových důvodů moc reálné. I proto nám vícebojařská příprava, zahrnující většinu atletických disciplín přijde velmi vhodná.

Proto věříme, že i nadále budete zkoušet závodit s ostatními v této všestranné disciplíně a pokoušet se zlepšovat a dosahovat na svá maxima.